Cadillac

filter

Cadillac претстави прототип за шампионатите WEC и ИМСА

Cadillac сезонава ќе испорача три различно обоени V-LMDh Hypercar прототипи, со кои ќе се натпреварува во шампионатот ИМСА и Светскиот шампионат за издржливост (WEC).
Read more
play_arrow

Погледнете како вози летачки Cadillac

Ниту General Motors не сака да се откаже од учеството во развој на летачки такси возила, а најголем адут му е Cadillac брендот.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more