цар Самоил

filter

6 октомври 1014, умрел царот Самоил

Од ужасната глетка на своите ослепени војници, од срцев удар умрел царот Самоил.
Read more

Ѓоргиев: Сѐ што беше објавено за заедничко чествување на цар Самоил е апсолутно неточно

Не сум го прочитал францускиот предлог и не знам што содржи, но сѐ што беше објавено за работата на Комисијата и содржината на текстовите кои се усвоени за заедничко чествување на цар Самоил е апсолутно неточно, изјави копретседавачот во з
Read more
Заеднички ќе се чествуваат цар Самоил, свети Наум и свети Климент

Заеднички ќе се чествуваат цар Самоил, свети Наум и свети Климент

Постигната е согласност за заедничко одбележување на цар Самоил свети Климент и свети Наум на дводневната средба на заедничката комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Северна Македони
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more