цена на горива

Ново поскапување на горивата

Read more

Поскапува мазутот, цените на бензините и дизелот остануваат исти

Скопје, 10 август 2020 (МИА) – Цените на бензините, дизелот и екстралесното масло остануваат исти, а од полноќ за 1,611 отсто ќе биде зголемена цената на Мазутот М-1 НС, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.
Read more

Ново поскапување на горивата од полноќ

Скопје, 13 јули 2020 (МИА) – Цените на горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина до еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).
Read more

Горивата поскапуваат од полноќ

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за еден до 1,5 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).
Read more

Ново поскапување на горивата

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден до 1,5 денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).
Read more

Паднаа резервите на нафта во САД, цените благо пораснаа

Неочекуваниот пад на резервите на нафта во САД денеска ја зголеми цената на овој енергенс, но во ограничен степен, поради негативните перспективи на американската економија, каде што коронавирусот ја „убива“ и побарувачката на гориво, како
Read more

Поскапуваат бензините, дизелот поевтинува

Скопје, 4 мај 2020 (МИА) – Бензинот ЕУРОСУПЕР
Read more
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more