цена на нафта

Цените на нафтата паѓаат четврта недела по ред: Трговците стравуваат од слабеење на побарувачката

На светските берзи цените на нафтата паднаа и минатата недела, четврти пат по ред, и трговците се загрижени поради слабата побарувачка во најголемите светски економии.
Read more

Трета недела по ред паѓаат цените на нафтата на светскиот пазар

Цените на нафтата паднаа во понеделникот, менувајќи го својот расти од петокот бидејќи обновената загриженост за падот на побарувачката во САД и Кина го наруши расположението на пазарот.
Read more

Паднаа цените на нафтата на меѓународните пазари

Цените на нафтата паднаа за околу 1% на меѓународните пазари.
Read more

Цените на нафтата во пад, утрово 76 долари за барел на светскиот пазар

Цените на нафтата на светскиот пазар денеска паѓаат поради неочекуваниот пораст на залихите на нафта во Америка, додека инвеститорите очекуваат податоци за инфлацијата во таа земја.
Read more

Пад на цената на нафтата

Цените на нафтата денеска паднаа под 86 долари на меѓународните пазари, бидејќи трговците се загрижени за падот на кинескиот извоз и увоз на почетокот на годината што сигнализира слаба глобална економија и потенц
Read more

Цените на нафтата се приближуваат до 83 долари

Цените на нафтата се задржаа над нивото од 83 долари на меѓународните пазари во средата, балансирајќи помеѓу индикациите за обилна понуда и очекувањата за поголема кинеска побарувачка.
Read more

Цените на нафтата над 84 долари, се чекаат вести од САД

Цените на нафтата се задржаа на меѓународните пазари блиску до нивото од 84 долари во очекување на раст на каматните стапки во САД и во еврозоната, а на нив натежнаа и навестувањата за стабилна понуда од Русија.<
Read more

Азиските берзи го следат растот на Волстрит

На азиските берзи цените на акциите пораснаа, како и вчера на Волстрит, но обемот на тргување е тенок бидејќи поради Лунарната Нова година многу земји од регионот не работат.
Read more

Доларот паѓа трет ден по ред, цената на нафтата расте

На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути паѓа трет ден по ред.
Read more

Доларот паѓа, цената на нафтата расте, страв од рецесија на берзите

На пазарите на валути падна вредноста на доларот во однос на кошничката на валути.
Read more

Цените на нафтата растат по три недели пад

Цените на нафтата на светските берзи се зголемија минатата недела по три недели пад, бидејќи трговците проценија како ограничувањата на руската нафта и одлуката за производство на ОПЕК ќе влијаат на понудата и на
Read more

Падна нов договор за цената на руската нафта

Земјите од Г7 и Австралија вчера соопштија дека се договориле за ограничување на цената на руската нафта од 60 долари за барел, откако членките на Европската унија го надминаа отпорот од Полска и постигнаа полити
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more