цена на злато

Златото поскапе по најавата на Путин за мобилизација

Цената на златото се зголеми поради засилената геополитичка тензија што ја поттикна рускиот претседател Владимир Путин со најавата за делумна мобилизација и очекувањето на дополнително големо покачување на каматн
Read more

Раст на цената на златото по најавата дека Г7 ќе забрани увоз од Русија

По најавата на американскиот претседател Џо Бајден дека САД и други земји-членки на Г7 ќе забранат увоз на злато од Русија, денеска порасна цената на благородниот метал на светските берзи.
Read more

Унца злато достигна цена од 2.069 долари

Цената на златото денеска се искачи на ново рекордно ниво, бидејќи пандемијата на COVID-19 ги намалува економските изгледи, па овој благороден метал станува сè попривлечно засолниште за инвеститорите, иако аналитичарите велат дека овој брз
Read more

Златна треска – јасен знак дека светот е во неволја

Унца злато веќе чини над 1.900 долари, што е за 30% повеќе отколку за време на превирањата на финансиските берзи во март, кои не ги заобиколија ни благородните метали.
Read more
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more