Цени на основни производи

ВМРО-ДПМНЕ: Владата ги одмрзнува цените, народот со ниски плати плаќа атрономски цени за намирници

Ковачевски и Груби од денес ги одмрзнуваат цените, народот со 1/3 послаби плати од пред 2 години плаќа астрономски цени за намирници, обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ по повод денешното одмрзнување на цените од страна на владејачката колаи
Read more

Ковачевски: Нема да има ценовен шок до крајот на 2023 година

Премиерот Димитар Ковачевски денеска соопшти дека и оваа година ќе продолжат субвенциите за справување со економската и енергетската криза за што се предвидени 225 милиони евра во Буџетот. Како што рече, одговорајќи на пратенички прашања,
Read more

Ковачевски: Цените на основните производи се намалени до 10%

Read more
реклама