чај

Три чаеви што ги ублажуваат симптомите на пролетните алергии

Ако сте и вие меѓу милионите лчуѓе кои секоја пролет сае мачат со алергии, ви претставуваме три евтини чаеви што можат да ви помогнат. Нема да ви ја отстранат алергијата, но ќе ги ублажат симптомите.
Read more

Неколку пијалаци што успешно ги чистат цревата

Чистењето на дебелото црево е добар начин за регулирање на варењето и чистење на телото од токсини, тврдат некои луѓе.
Read more

5 причини зошто треба да пиете чај наместо кафе наутро

Повеќето луѓе го започнуваат денот со шолја кафе за да се разбудат. Сепак, според експертите, сепак би било подобро да се напиете шолја чај.
Read more

Три шолји чај дневно би можеле да бидат таен рецепт против стареење

Пиењето три шолји чај дневно може да го оддалечи лекарот со забавување на биолошкото стареење.
Read more

Чај од бел слез - ја ублажува кашлицата и болките во грлото

Ако постојано кашлате и ве боли грлото, може природно да ги ублажите тегобите.
Read more
play_arrow

Неколку интересни примени на искористени кесички чај

Вереојатно ретко кој знае колку лековити и корисни би можеле да бидат кесичките чај, а истовремено и заштедуваат пари.
Read more

Што се случува со телото ако секој ден пиеме чај?

Чајот е еден од најомилените пијалаци на планетата. Некои го пијат со појадок, некои за да се релаксираат пред спиење.
Read more

Зошто сѐ повеќе луѓе кафето го менуваат со мача лате?

Мача лате е неодолива комбинација од мача прав, посебен вид на зелен чај чии листови се мелат до фина конзистенција, и растително млеко за вкусен кремаст пијалак.
Read more

Со помош на еден напиток ќе го забрзате метаболизмот и ќе намалите килограми

Кога станува збор за губењето килограми, најважно е да сте во калориски дефицит, а потоа физичката активност е дефинитивно следниот чекор.
Read more
play_arrow

Трик за чистење тоалет со кесички чај

Можеби звучи невозможно, но искористените кесички чај навистина можат да помогнат да се отстранат досадните бигор и дамки од тоалетната школка.
Read more

Кои се придобивките доколку редовно консумирате чај?

Чајот е еден од најпопуларните пијалоци во светот, a луѓето го пијат наутро за да се расонат, пред спиење за да се смират или во текот на попладневните часови за да се релаксираат. 
Read more

Чај од кромид, најдобар лек за упорна кашлица

Студеното време носи вируси кои влијаат на намалениот имунитет, предизвикувајќи болки во градите и упорна кашлица.
Read more
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more