Charlie Hebdo

Charlie Hebdo објави карикатури на Ѓоковиќ со ковчег и неколку грозоморни пораки

Контроверзниот француски сатиричен магазин Charlie Hebdo (Шарли Ебдо) објави серија карикатури на Новак Ѓоковиќ поради големиот дипломатско-спортски скандал во кој на српскиот тенисер му беше укината визата за Австралија.
Read more

Соучесниците во нападот врз Charlie Hebdo осудени на 30 години затвор

Специјалниот суд на Париз го осуди Али Риза Полат на 30 години затвор за „соучесништво“ во терористичките злосторства извршени од браќата Саид и Шериф Куачи и Амеди Кулибали за време на терористичките напади во јануари 2015 година против C
Read more

Charlie Hebdo го нацрта Ердоган, нови тензии помеѓу Франција и Турција

Војната со зборови помеѓу Франција и Турција се префрли и на хартија. Сатиричното списание Charlie Hebdo објави карикатура со Реџеп Тајип Ердоган што само додаде масло на оганот.
Read more

Charlie Hebdo повторно ги објави карикатурите на Мухамед поради кои беше мета на џихадистите

Charlie Hebdo повторно ги објавува карикатурите на Мухамед кои го направија мета на џихадистите.
Read more
реклама

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more

Шах-мат од НАТО: Војна нема да има

Read more

Сателитски снимки открија што прави Русија на границата

Read more

Што е SWIFT и зошто може да биде оружјето од кое Русија најмногу се плаши?

Read more