Чави Ернандес

Три причини зошто Чави сакал да се ослободи од Левандовски

Заминувањето на Чави од клупата на Барселона и доаѓањето на Ханси Флик на неа ќе ги промени веќе одредените судбини на неколку играчи на каталонскиот гигант.
Read more

Шпанците открија како Чави го измамил Лапорта

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, во својот дом одржал средба со сега веќе поранешниот тренер на каталонскиот тим, Чави, на која поранешниот тренер го уверил дека има целосна доверба во сегашниот тим и де
Read more

Чави дознал дека е отпуштен кога го посетил Лапорта во болница

Две недели откако беше потврдено дека Чави ќе продолжи да ги води играчите на Барселона, легендата на клубот и поранешен тренер доби отказ.  
Read more

Во Барса се бесни: Сепак клоца за Чави

Дебаклот во Барселона продолжува.
Read more

Што го убеди Чави сепак да остане во Барса?

Чави Ернандес останува тренер на Барселона.
Read more

Две причини зошто Чави ја преиспита одлуката да остане на Камп Ноу

Актуелниот тренер на Барселона, Чави Ернандес, кој има уште една година од договорот со клубот од „Камп Ноу“, ја разгледува можноста да ја преиспита својата одлука да ја напушти клупата на крајот од сезоната.
Read more
play_arrow

Чави: Испаднавме поради човек кој не ја разбира играта

ПСЖ загуби со 2:3 во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите на домашен терен, но во реваншот во Шпанија ја совлада Барса со 4:1 и победи во полуфиналето со вкупен резултат 6:4.
Read more

Чави и Рафиња ја дознаа казната, им следи суспензија

Тренерот на Барселона Чави Ернандес и фудбалерот на овој клуб Рафиња нема да бидат во протоколот за следните два натпревари од шпанската Примера.
Read more
play_arrow

Чави за поразот од Алмерија: Го одигравме најлошиот натпревар сезонава

Каталонците пропуштија голема шанса да ја зголемат разликата во однос на Реал Мадрид, но изненадувачкиот пораз на гостувањето кај Алмерија всушност му донесе намалување на кралскиот клуб.
Read more

Чави: Реал мртов? Па тие се фаворити за титулата

Барселона синоќа ја преслуша Севиља со 3:0 и го искористи киксот на Реал Мадрид кај Мајорка за да му избега 8 бода на табелата.
Read more

Иниеста: Убаво би било јас и Чави да ја предводиме Барса, но тоа е комплицирано

Поранешниот шпански фудбалски репрезентативец Андрес Иниеста потврди дека постојат мали шанси да му се приклучи на Чави Ернандес во стручниот штаб на Барселона, објави весникот Marca.
Read more

Чави: Прво заедно ќе ја гледаме Интер - Викторија

Предводникот на Барселова откри дека утре тој и неговите играчи заедно ќе го гледаат натпреварот помеѓу Интер и чешкиот шампион Викторија, пред да истрчаат на „Камп Ноу“ против Баерн.
Read more
реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more