Челси

Љоренте ја одби понудата на Челси од 60 милиони евра

Челси понуди 60 милиони евра за играчот од средниот ред на Атлетико и шпански репрезентативец, Маркос Љоренте. Самиот играч ја одбил понудата, објави на Twitter новинарот, Матео Морето.
Read more

Дали „деветката“ во Челси е проколната?

Тренерот на Челси, Томас Тухел, изјави дека напаѓачите на лондонскиот клуб се суеверни и не сакаат да го земат дресот со број девет бидејќи веруваат дека е проколнат, пишува The Telegraph.
Read more

Челси достави понуда до Јунајтед за Роналдо

Се намалуваат шансите Кристијано Роналдо и следната сезона да остане во Манчестер Јунајтед, а како што во моментов стојат работите, Португалецот најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Челси.
Read more

Интер меѓу Сцила и Харибда: Лукаку може да дојде под два услова

Новостите кои пристигнуваат од Италија велат дека и Тухел дал земело светло за Челси да го врати Лукаку во Интер, но само под два услова.
Read more
play_arrow

Ѕвездена ноќ на Бензема во Лондон, Виљареал го изненади Баерн

Реал Мадрид го победи Челси со 3:1 на „Стемфорд Бриџ“ во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите, додека Виљареал оствари сензационална победа над фаворитот Баерн.
Read more

Лукаку ги молел директорите на Интер да го вратат

Ромелу Лукаку побарал од директорите на миланскиот клуб да го вратат во црно-синиот дрес за што е подготвен дури и на драстично намалување на платата.
Read more

Истрага за португалското државјанство на Абрамович

Рускиот милијардер Роман Абрамович, кој од минатата недела не е повеќе сопственик на Челси, под сомнителни околности се стекнал со португалско државјанство за што полицијата почна истрага и го уапси рабинот Даниел Литвак, кој му овозможил
Read more

GDS: Лукаку го претпочита Интер на и вон теренот

На Ромелу Лукаку не само што му недостига играњето во Интер, туку му недостига и животот во Милано - комбинација клучна за неуспехот во Челси.
Read more

Роман Абрамович не смее да остане во Велика Британија

На рускиот милијардер Роман Абрамович му е забранет престој во Велика Британија, пишуваат британските таблоиди.
Read more
play_arrow

Челси го освоиja единствениот трофеј што им недостигаше

Фудбалерите на Челси станаа светски клупски шампиони откако во финалниот натпревар одигран во Абу Даби го совладаа бразилски Палмеjрас со 2:1 по продолженијата.
Read more

Навивачите на Челси повторно го бркаат Лукаку од клубот

„Оди си од мојот клуб“, гласи една од илјадниците негативни пораки до Ромелу Лукаку оставени од навивачите на Челси по новиот лош настап на белгискиот голгетер.
Read more

Челси ќе го казни Лукаку до 600 илјади евра

Челси ќе го казни напаѓачот Ромелу Лукаку за контроверзното интервју кое го даде пред неколку дена.
Read more
реклама

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more