Чиле

Полицаец во Чиле уби уличен забавувач, јавноста гневна, запалени државни згради

Во јужниот дел на Чиле почнаа насилни протести по објавувањето видео снимки на кои се гледа како полицаец застрелува уличен забавувач.
Read more

COVID-19 пристигна на Антарктикот, заразени 36 чилеански војници

На Антарктикот се потврдени 36 случаи на COVID-19, така што повеќе нема континент на кој коронавирусот не е присутен, јавија денеска австралиските медиуми.
Read more
play_arrow

Барајќи уставни измени запалија црква од 19. век

Колатерална штета во чилеанската престолнина откако демонстрантите по грешка запалија стара црква која пламна.
Read more

По смената на методологијата, во Чиле речиси двојно повеќе починати од COVID-19

Бројот на смртни случаи во Чиле е речиси двојно по усвојувањето на новиот метод за регистрирање на жртвите на коронавирусот, во кој се вклучени и оние кои се можни жртви на COVID-19.
Read more

Пропуштил тренинг бидејќи го грабнале вонземјани

Фудбалерите за своите доцнења или пропуштања на тренизните често имаат разно-разни оправдувања, но она на поранешниот играч на Бока Жуниорс е убедливо најинтересно.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more