Чиро Имобиле

play_arrow

Имобиле може да го замени Суарес во Барселона

Барселона е заинтересирана за напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, пишува Sport.es. 
Read more
play_arrow

Лацио му нуди двојно поголема плата на Имобиле

Раководството на Лацио ќе понуди нов договор на топ стрелецот на тимот, Чиро Имобиле, со скоро двојно зголемување на платата.
Read more

Роналдо далеку од Златната копачка, Имобиле стана прв Италијанец со 35 гола

Надежите на Кристијано Роналдо да заврши како најдобар стрелец во Европа вчера беа срушени, откако Португалецот не успеа да постигне ниту еден гол во поразот на неговиот Јувентус од Каљари.
Read more

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Најдобриот голгетер во Серија А даде свое видување за лошата форма на Лацио која резултираше со пораз од слабиот Лече.
Read more

Шокантна понуда од Њукасл: 135 милиони евра за Имобиле

Саудискиот газда на Њукасл веднаш по преземањето на клубот за прва трансфер цел го има голгетерот на Лацио и тоа со понуда која не се одбива.
Read more