Чистење

Колку често го одржувате чергичето пред врата?

Ако никогаш не сте размислувале за чистење на чергичиња, не сте единствени, но можеби ќе сакате да размислите повторно.
Read more

Грешка која многумина ја прават при чистењето телевизор

Многумина го избегнуваат чистењето на телевизорот токму од страв да не го оштетат. Без разлика дали станува збор за LED, LCD или OLED, постојат безбедни начини како да го направите блескаво чист.
Read more

Седум работи кои не треба да ги чистите со сапун за садови

Сапунот за миење садови не е наменет за чистење на сите површини, а неговото користење на било кој од овие предмети може да има страшни последици.
Read more

10 трикови за користење на сода бикарбона

Сода бикарбона се користи во храната, но и во чистењето, а оваа ефтина, лесно достапна и разновидна намирница може да ја надополни вашата рутина за чистење и да ви помогне да го одржувате домот на начини за кои можеби не сте биле свесни.
Read more

Евтини трикови како без капка хемија да исчистите сѐ

Многу од средствата кои можат да се купат во продавница од нас бараат за време на употребата лицето и рацете да ги заштитиме со маска и ракавици, бидејќи испарувањето може да предизвика сериозни иритации на кожата, очите, грлото и дишните
Read more

Две фатални грешки при чистењето на веце школката

Дури и секојдневно да ја чистите веце школката, тоа ќе биде залудно ако по дефекација пуштате вода без да го спуштите капакот.
Read more

Со две состојки отстранете го непријатниот мирис од мијалникот

Со овој едноставен трик можете да ги отстраните сите нечистотии и непријатни мириси од мијалникот.
Read more

Шест места во кујната каде се кријат најмногу бактерии

Според експертите, ова е списокот на клучните области на кои луѓето забораваат кога ја чистат кујната.
Read more

Исчистете го бигорот од вратата на туш-кабината со природни состојки

Веројатно никој не ја чистел врата од туш-кабината без да наиде на наслаги од сапун и варовник.
Read more

Дали треба да заборавиме на миењето садови со сунѓер?

Кујнските сунѓери содржат повеќе бактерии отколку кујнските четки, што би можело да биде похигиенски начин за чистење и миење садови, велат истражувачи од Норвешка.
Read more

Две најчести грешки што ги правиме кога го чистиме фрижидерот

Чистењето на фрижидерот е доста тежок потфат кој често го одложуваме до последен момент.
Read more

Со таблета за машиња за садови до чист тоалет

Таблетите наменети за машини за миење садови се исклучително разновидни средства за чистење кои ќе ви бидат корисни дури и ако го немате овој уред.
Read more
реклама

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more