ЦИА

ЦИА: Сценарија со 50% шанси Путин да употребел нуклеарно оружје

Американската администрација се подготвувала за непосредната можност Русија да употреби тактичко нуклеарно оружје во Украина, открива шокантниот нов извештај.
Read more

Свиркачи: ЦИА има заловено најмалку 9 НЛО-а, некои неоштетени

„Тајната“ канцеларија на американската шпионска агенција наводно заробила 9 „нечовечки летечки објекти“.
Read more

Адвокатите на Асанж ја тужат ЦИА

Адвокатите на Џулијан Асанж објавија дека поднеле тужба против ЦИА и поранешниот директор Мајк Помпео, обвинувајќи ги дека ги снимале нивните разговори и копирале содржина од нивните телефони и компјутери.
Read more
play_arrow

15 работи кои не ги знаете за ЦИА

Дали знаете дека секој ден ЦИА прегледува над 5 милиони твитови. Да, ЦИА ве чита на Twitter!
Read more

Цел интернет пука сеир за новото лого на ЦИА – што мислите вие?

ЦИА го претстави новото лого и веднаш стана предмет на потсмев на социјалните мрежи.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more