цимет

Мед и цимет - навистина ли помагаат во губењето килограми?

На социјалните мрежи на големо се споделува „магичен“ пијалак кој го забрзува метаболизмот и помага при слабеење, а е направен од мед, цимет и вода.
Read more

Циметово масло - ретко кој го знае, а е многу лековито

Циметовото дрво е растение кое потекнува од Азија, а најмногу го има во Индија, Шри Ланка, Бразил и Мадагаскар. Како зачин и лек се користи уште од времето на древниот Египет.
Read more

Цимет - здрава замена за шеќер, ја намалува и желбата за слатки

Циметот е популарен зачин кој предизвикува чувство на топлина и удобност. Од ролати до кафе со цимет, има многу начини да уживате во овој топол, дрвенест зачин.
Read more

Циметот е здрав, но не се препорачува за секого

Зачинот што го посипувате на врело какао или сутлијаш може да го подобри вашето здравје. Како куркумата и други зачини, циметот се користи во традиционалната медицина со векови.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more