црн дроб

Пет знаци на лицето кои може да укажуваат на замастен црн дроб

Замастен црн дроб се јавува поради складирање на вишок масти.
Read more

Пет знаци на замастен црн дроб кои можат да се забележат на лицето

Болестите на црниот дроб понекогаш е тешко да се откријат во раните фази бидејќи немаат очигледни симптоми.
Read more

Први симптоми на рак на црниот дроб кои не смееме да ги игнорираме

Ракот на црниот дроб се јавува кога клетките неконтролирано растат во кој било дел од органот лоциран во горниот десен дел од нашиот стомак.
Read more

Во очите се забележува предупредувачки знак за рак на црниот дроб

Ракот на црниот дроб многу често не се открива навреме, односно само во подоцнежните фази на болеста.
Read more

Сè што треба да знаете за замастен црн дроб

Црниот дроб е орган чија улога е да ги преработува мастите од храната во форми кои можe да се складираат и користат во телото.
Read more

Замастен црн дроб: Причини, симптоми и терапија на проблем кој може да стане опасен

Ако во црниот дроб се акумулираат премногу маснотии, тоа може да доведе до воспаление и последователно компликации.
Read more

Зголемените гради кај мажите може да бидат знак за сериозна болест

Зголемените гради кај мажите може да укажуваат на сериозен здравствен проблем кој не треба да се игнорира.
Read more

Нутриционистка предупредува која храна е штетна за црниот дроб

Нутриционистката Лора Браун за порталот Express откри кои намирници треба да ги избегнуваме бидејќи му штетат на здравјето на нашиот црн дроб.
Read more

Кое е најздравото овошје за црниот дроб?

Црниот дроб е многу важен орган кој влијае на речиси сите функции во нашето тело.
Read more

Замастениот црн дроб честопати нема симптоми, но еден е прилично забележлив

Како што сугерира името, заболувањето замастен црн дроб е предизвикано од вишокот маснотии во црниот дроб.
Read more

Лекарите открија скриен ран знак на замастен црн дроб

Како што сугерира името, заболувањето замастен црн дроб е предизвикано од вишокот маснотии во црниот дроб.
Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Црниот дроб е орган за чие здравје ретко се размислува, но е невозможно да се живее без него.
Read more
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more