Црна Гора

Пет години забрана за лов на животни во Црна Гора

Полицијата во црногорскиот град Беране вчера уапси две лица, кои се товарат дека пред два дена на територијата на таа општина убиле мечка.
Read more

Србија го прогласи црногорскиот амбасадор за „персона нон грата“

Министерството за надворешни работи на Србија синоќа по прогласувањето на српскиот амбасадор Владимир Божовиќ во Црна Гора за „персона нон грата“ возврати со реципрочна мерка.
Read more

Црна Гора го протера српскиот амбасадор Божовиќ

Aмбасадорот на Србија во Црна Гора, Владимир Божовиќ, е прогласен за „персона нон грата“ и од него е побарано да замине од Црна Гора, соопшти црногорското Министерство за надворешни работи.
Read more

Сајбер криминалците ги оштетиле граѓаните а Црна Гора за 1,8 милиони евра

Сајбер криминалците во текот на годината ги оштетиле граѓаните на Црна Гора за 75.000 евра, а во изминатите пет години за 1,8 милиони евра, соопшти полицијата.
Read more

Ѓукановиќ: Крадец сум, бидејќи им ја крадам илузијата за „голема Србија“

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ денеска им порача на националистите кои го нарекоа крадец дека тие имаат право за тоа, затоа што тој ја краде нивната илузија која се вика „голема Србија“.
Read more

Амфилохие: Отсега литиите ќе ги пријавувам за мене да ме апсат

Митрополитот црногорски-приморски Амфилохие изјави дека во иднина ќе ја пријавува секоја литија во црногорската полиција, така што полицајците би го апселе него, а не свештениците како досега.
Read more
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more