Црвена звезда

Ова се сите точки по кои Звезда ќе одговара за инцидентот со Ибрахимовиќ

По истрагата спроведена од етичкиот и дисциплински инспектор на УЕФА, покрената е дисциплинска постапка за инцидентите што се случија за време на првиот натпревар од 1/16-финалето на Лига Европа помеѓу Црвена Звез
Read more
play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Црвена звезда во два драматични натпревари испадна од Милан во првата нокаут-фаза од Лига Европа.
Read more
play_arrow

Црвена звезда му се извини на Ибра: Примитивецот кој те навреди ќе биде казнет

Црвена звезда издаде соопштение во врска со срамната навреда на национална основа упатена кон Златан Ибрахимовиќ од лице во ложата на стадионот „Рајко Митиќ“ за време на синоќешниот дуел против Милан.
Read more

Епидемиолозите не даваат, Звезда оптимист за публика против Милан

УЕФА дозволува, Црвена звезда сака, но срските власти не даваат публика да има на „Маракана“ кога ќе дојде Милан.
Read more
play_arrow

Кога фудбалер пробува да направи шега

Веројатно сакаше да исплаши некој залетувајќи се со количката, но за малку сам ќе се повредеше.
Read more
play_arrow

Лестер и Арсенал ја минаа групната фаза, големи победи за Динамо и Звезда

Премиерлигашките клубови Лестер и Арсенал обезбедија место во наредната фаза, Милан не успеа да слави кај Лил, додека важни победи остварија Динамо Загреб и Црвена звезда во 4. коло од Лига Европа фазата по групи.
Read more

УЕФА не планира да го одложи натпреварот на Арарат-Ерменија со Црвена звезда

Европската фудбалска асоцијација го следи влошувањето на конфликтот во Нагорно-Карабах пред натпреварот на Арарат-Ерменија против Црвена звезда во квалификациите за Лига Европа.
Read more
play_arrow

Црвена звезда на пенали елиминирана од ЛШ

Кипарска Омонија успеа преку пенал-рулетот да ја исфрли белградска Црвена звезда од Лигата на шампиони и да ѝ го урне сонот за нов пласман во групната фаза.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more