цунами

Турција издаде предупредување за цунами по земјотресот на Крит

Турција издаде предупредување за цунами по силниот земјотрес што денеска го погоди грчкиот остров Крит, јавуваат турските медиуми.
Read more

Најсмртоносните места на планетата Земја

Светот е полн со опасности што демнат во природата, од вулкани до поплави и бури, но од сите опасни зони на Земјата, кои се најсмртоносните? На кои места на планетата човечкиот живот е најзагрозен?
Read more

Во Јадранско Море имало цунами бран висок 10 метри

Океанографот Мирко Орлиќ смета дека Јадранското Море на многу начини не е во опасност од цунами, особено централниот и северниот дел на Јадранот. Но, таму имало драматични моменти во историјата.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more