Cybertruck

Каков специјален Cybertruck ќе добиеме во Европа?

Cybertruck на Tesla моментално се произведува само за американскиот пазар, делумно благодарение на регулативите за полабави возила во земјата.
Read more
filter

Куќа од соништата на езерото Тахо се продава за 12,8 милиони долари, заедно со Tesla Cybertruck

Read more

Цената на Tesla Cybertruck во Европа е „боли глава“!

Цената на ова возило во САД е околу 100.000 евра, а во Германија...
Read more
play_arrow

Нови проблеми за Cybertruck - заглави во 20 сантиметри снег

Се чини нема крај на проблемите околу Tesla Cybertruck, сигурно најконтроверзното возило во изминатата година.
Read more
play_arrow
filter

Што сè може да направи новиот Cybertruck?

Илон Маск повторно направи чудо. Пристигна Cybertruck, покажа со што располага, а повеќето заборавија на ветувањата од 2019 година.  
Read more

Конечно пристигна моќниот Cybertruck на Tesla

Поминаа повеќе од четири години откако Cybertruck на Tesla првично беше претставен во светот, кога неговиот дизајнер Франц фон Холцхаузен го скрши прозорецот на електричниот пикап со метална топка, а сега првите примероци им беа доставени
Read more
filter

Поглед во Cybertruck на Tesla

Конечно Tesla до своите клиенти ги достави првите примероци од долгочекуваниот Cybertruck, најавен уште во 2019 година.
Read more
filter

Првиот Cybertruck ќе биде испорачан на 30 ноември

Tesla откри дека испораките на долгоочекуваниот електричен пикап Cybertruck ќе започнат на 30 ноември.
Read more

Илон Маск: Super-Cybertruck „растура на повисоко ниво“

„Вселенскиот“ пикап Tesla Cybertruck, според сопственикот на компанијата, најверојатно ќе добие специјална верзија со високи перформанси.
Read more

Маск ветува премаз што ќе спречи гребнатини на Cybertruck

Испораките на Tesla Cybertruck се очекува да започнат најдоцна во октомври, иако имаше најави дека тоа ќе биде порано.
Read more

Конечно произведен првиот примерок на Tesla Cybertruck

Tesla на својот официјален профил објави фотографија од првиот произведен модел Cybertruck.
Read more
play_arrow

Tesla објави тизер од креш тестот на Cybertruck

Cybertruck со години доцни на пазарот, но Tesla очигледно не се откажува од развојот.
Read more
реклама