Џакарта

filter

Тоне еден од најголемите градови во светот

Сместена на северозападниот брег на Јава на устието на реката Чиливунг, Џакарта е главен и најголем град на Индонезија. Во него живеат речиси 11 милиони луѓе, а ако ја вклучиме и околината, дури 30 милиони луѓе.
Read more
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more