Џамал Кашоги

Синовите на Кашоги им простија на луѓето кои го убија нивниот татко

Иако во изминатите години минаа низ различни тортури, синовите на убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги објавија изјава во која им простуваат на убијците кои го ликвидираа нивниот татко.
Read more
реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more