Џан Пјеро Гасперини

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Предводникот на Аталанта со неверување за необичниот крај на синоќешната пресметка со ПСЖ во која Аталанта изгуби со два гола во самиот крај.
Read more

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Аталанта вечерва игра против моќниот тим на ПСЖ, но тренерот Џан Пјеро Гасперини не е многу загрижен за големите ѕвезди во противничкиот табор.
Read more
play_arrow

Гасперини за пеналите на Јуве: Ова го има само во Италија

Тренерот на Аталанта е бесен поради начинот на кој се интерпретираат пеналите во корист на Јувентус, а најнова жртва на таквите судиски одлуки беше неговиот тим.
Read more

Гасперини имал COVID-19 кога ја водел Аталанта против Валенсија

Стратегот на тимот од Бергамо не знаел дека е заразен додека седел на клупата за време на пресметката од Лигата на шампионите иако имал симптоми. Дури пред десерина дена испитувањата покажале дека има антитела од вирусот.
Read more
реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more