Данела Арсовска

play_arrow

Арсовска: Катастарот крие илјадници имоти на функционери од СДС и ДПМНЕ за да не бидат оданочени

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на синоќешната седница на Советот обвини дека Катастарот за недвижности крие илјадници имоти на функционери од двете најголеми македонски партии, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, со цел тие да не бидат
Read more

Арсовска: Се прават сите проверки на мостот Беласица за кога ќе се пушти никој да не биде загрозен

Град Скопје ги врши потребните проверки на мостот „Беласица“ изјави градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, укажувајќи дека Градот мора да се осигура дека во моментот кога мостот ќе биде пуштен во употреба нема да биде загрозен
Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Арсовска лажеше-сушеше за пречистителната станица, а сега го потпишала договорот и се крие

Read more

Арсовска ќе го враќа споменикот на Ќосето пред судовите во Скопје

Градоначалничката Данела Арсовска почнува со постапка за враќање на споменикот на Андон Лазов-Ќосето пред судовите во Скопје.
Read more

Арсовска: Завршен голем дел од експропријациите во Аеродром

Read more

Арсовска: Еко-автобусите ќе бидат точка на дневен ред сѐ додека советниците не ја изгласаат

Педесетте автобуси ќе бидат точка на дневен ред на Советот сѐ додека самите советници не ја изгласаат, одговори денеска градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, на новинарско прашање, како го коментира тоа што, „Советот одби да ги одо
Read more
play_arrow

Приватните автобуски превозници добиле совети од Арсовска како да се вратат во сообраќај

Приватните превозници по денешната средба со градоначалнилката на Скопје Данела Арсовска најавија дека многу бргу ќе се вратат да сообраќаат по скопските улици.
Read more
play_arrow

Арсовска: МКЦ може да биде самоодржлив, по ревизијата ќе распишеме конкурс за избор на директор

Младинскиот културен центар во Скопје е една од институциите со најголем потенцијал да биде самоодржлива и така треба да продолжи, па затоа веднаш по завршувањето на ревизијата ќе биде распишан конкурс за избор на директор на МКЦ на којшто
Read more

Арсовска: Нема да се откажам, ќе издржам поради принципите во кои лично верувам

Од самиот почеток на мојот мандатот почна процесот на ветинг, со цел градската администрација и јавните претпријатија да поминат низ една постапка, во која ќе имаме можност да вршиме поголема контрола во делот на превенција на коруптивното
Read more

Арсовска го демантира МКЦ, МКЦ ја демантира Арсовска, и ВМРО-ДПМНЕ има мислење

Read more

Цементарница УСЈЕ ја демантира Арсовска: Изнесените податоци за загадувањето се неточни

Откако скопската градоначалничка Данела Арсовска денеска на прес-конференција информираше дека се извршени мерења на амбиенталниот воз
Read more

Арсовска: Кривична против Цементарница УСЈЕ поради загадување на воздухот

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на денешната прес-конференција изјави дека во изминатиот период се спроведени мерења на амбиенталниот воздух во фабриката Цементарница ТИТАН УСЈЕ и дека се утврдени големи концентрации на
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more