Данела Арсовска

Арсовска: Знаат да склучат договор за рентање луксузни коли за да се вози Талат, а не знаат да си ја искосат тревата во сопствениот двор

ВД премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата, напиша градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска на социјалните мрежи.
Read more

Арсовска контра Џафери: Сам си одговорен за зеленилото во твојот двор

Градоначалничката на Грда Скопје, Данела Арсовска, се одзва на обвинувањата на техничкиот премиер Талат Џафери за зеленилото пред Собранието.
Read more

Стефковски: Скопје да се врати на скопјани, а Данела Арсовска да поднесе оставка

Во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, се осврна на изборните резултати и побара оставка од градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, бидејќи како што вели Стефков
Read more

Со Данела ќе се видиме на суд, најави министерката за култура

Read more

Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзалната сала, праша Арсовска

Read more

Арсовска: Советниците на ДПМНЕ ги интересираат само 500 евра паушалите од седница, тие се главниот виновник што градот е под блокада

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, во денешното обраќање во Советот на Град Скопје потенцираше дека единствено нешто за кое се заинтересирани советниците од ВМРО-ДПМНЕ е паушалот од 500 евра.
Read more

Арсовска најави кривични поради ДУП-от во Ѓорче: Тоа е бетонски монструм, нема да дозволиме еколошка катастрофа

Read more

На депонија во Визбегово фатени камиони како истураат токсичен смет и градежен отпад

Сакам да ја известам целата македонска јавност дека ставивме крај на уште една дива депонија на територијата на град Скопје, депонија што со децении ги труе скопјани, информира градоначалничката Данела Арсовска.
Read more
play_arrow

Јас сум најнапаѓана личност во Македонија: Арсовска стана претседателка на Нова алтернатива

Јас сум најнапаѓана личност во Македонија. Сите напади врз мене и моите соработници се инспирирани од многу страв.
Read more

Твитерџиите распалија по елката на Арсовска, таа не кажува како е избран украсувачот за кој нема распишано тендер

Новогодишната елката што светна на скопскиот плоштад ги наполни со коментари социјалните мрежи.
Read more

Арсовска: Скопје ќе биде украсен и за тоа за многу помалку пари од претходно

По обвинувањата дека само македонската престолнина сѐ уште не е украсена за претстојните новогодишни празници, градоначалничката Данела Арсовска се јави со свое објаснување за ситуацијата.
Read more

Славески ќе ја тужи Арсовска: Ме обвини за фалсификување потписи

Read more
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

5 најчести грешки кога правите пица дома

Read more

Совршени совети за брзо и лесно чистење на домот

Read more