Даниел Рикардо

play_arrow

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

По неколку месеци чекање, конечно го видовме Даниел Рикардо во Ф1 болидот на Ред Бул Рејсинг, но тоа не е болидот RB19 што сезонава го користат Макс Верстапен и Серхио Перес, туку стариот болид RB7.
Read more

Даниел Рикардо најави повлекување од Ф1

По 11 години како стартен возач во Ф1, австралискиот возач со италијанско потекло одлучи да се повлече и претстојнава сезона да биде резервен возач во тимот на Ред Бул Рејсинг.
Read more

Никој не го сака: Еден од најдобрите возачи во светот нема да се натпреварува во Ф1

Read more

Рикардо: Останувам во Мекларен до крајот на договорот

Возачот во Формула 1 Даниел Рикардо порача денеска дека ќе остане во тимот на Мекларен до крајот на договорот.
Read more

Рикардо: Верстапен ќе губи почесто ако ризикот му е единствената стратегија

Возачот на Мекларен, Даниел Рикардо ги коментираше постапките на возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, на Големата награда на Италија.
Read more
play_arrow

Рикардо го искористи судирот на Хамилтон и Верстапен и победи во Италија

Пилотот на Мекларен, Даниел Рикардо е победник на трката од Формула 1 шампионатот возена попладнево за Големата награда на Италија.
Read more

Рикардо сака подиум пред да се раздели со Рено

Даниел Рикардо би сакал да освои уште еден подиум пред да се раздели со Рено на крајот на годината.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more