Даниил Медведев

Украден часовникот на Медведев вреден 200 илјади евра

За време на АТП Завршниот турнир во Торино рускиот тениски ас останал без својот скап часовник од марката Bovet.
Read more

Медведев пропушти историска шанса да го симне Ѓоковиќ од врвот

Даниил Медведев пропушти историска шанса да го симне од врвот светскиот шампион Новак Ѓоковиќ.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ против Медведев во финалето на УС Опен

Read more
play_arrow

Медведев против Тим е втората полуфинална двојка на УС Опен

Русинот и Австриецот ќе се борат за место во финалето откако ноќеска беа подобри од нивните противници во полуфиналето.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more