Дејан Георгиевски

Олимпиецот Георгиевски ќе добие 2,6 милиони денари од Владата и Агенцијата за спорт

Скопје, 31 јули 2021 (МИА) – Премиерот Зоран Заев го прими носителот на сребрениот медал на Летните олимписки игри во Токио во теквондо Дејан Георгиевски, кој беше во придружба на тренерите Дарко Костовски и Борче
Read more

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Олимпиецот Дејан Георгиевски попладнево слета на скопскиот Аеродром каде беше дочекан од директорот на Агенцијата за млади и сп
Read more

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски, поттикнат од големиот успех на Дејан Георгиевски, Наумче Мојсовски ќе се заложи во блиска иднина боречките спортови да добијат свој дом и со тоа значително да се подобрат условит
Read more

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Олимпиецот Дејан Георгиевски попладнево слета на скопскиот Аеродром каде беше дочекан од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски, и стотици навивачи, членови на неговото семејство, претставници
Read more

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Олимпиецот Дејан Георгиевски попладнево свечено ќе биде дочекан на скопскиот аеродром, по што вечерва на централниот плоштад со граѓаните заедно ќе го прослават освојувањето на сребрениот медал на Игрите во Токио.
Read more

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Олимпискиот комитет на Северна Македонија преку социјалните мрежи соопшти дека дочекот на Дејан Георгиевски, кој вчера освои сребрен медал во теквондо на Олимписките игри во Токио, ќе биде утре во 19:30 часот.
Read more

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Дарко Костовски, тренерот на Дејан Георгиевски кој вчера освои сребрен медал на Олимпијадата во Токио, преку социјалните мрежи информира дека тој и неговиот брат Борче како тренери се откажуваат од наградата 600.000 денари доделена од Влад
Read more

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

На нашиот претставник на Олимписките игри во Токио, кој се закити со сребрен медал во дисциплината теквондо, Дејан Георгиевски ќе му биде доделена парична награда во висина од 1.200.000 денари, одлучи Владата на Република Северна Македониј
Read more

Георгиевски со сребрен медал, златото на градите на Русинот Ларин

Дејан Георгиевски ѝ донесе на Македонија сребро откако во финалето со 15:9 загуби од одличниот руски теквондист Владислав Ларин.
Read more
play_arrow

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Македонија ќе има медал од Олимпијадата во Токио откако теквондистот Дејан Георгиевски обезбеди финале и ќе се бори за златото.
Read more
play_arrow

Нова победа на Георгиевски, на чекор е до олимписки медал

Македонскиот теквондистот Дејан Георгиевски се пласираше во полуфиналето на Олимпискиот турнир во Токио откако предмалку со победи и ривалот од Брегот на Слоновата Коска.
Read more
play_arrow

Георгиевски го победи светскиот теквондо првак

Македонскиот теквондистот Дејан Георгиевски се пласира во четвртфиналето, категорија +80 килограми на Олимпискиот турнир во Токио, откако утринава го победи актуелниот светски шампион Рафаел Алба од Куба.
Read more
реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more