Дејан Кулушевски

Кулушевски во јануари се сели во Арсенал

Премиерлигашот Арсенал планира во зимскиот преоден рок да ги засили своите редови со шведскиот репрезентативец со македонско потекло Дејан Кулушевски (21), јавија денеска британските медиуми.
Read more
play_arrow

Кулушевски: Никогаш нема да го заборавам овој гол

Дебитантскиот гол во Лигата на шампионите за Дејан Кулушевски вечно ќе стои во неговата меморија, а згора на тоа се работи за гол кој ја донесе победата на неговиот тим.
Read more
filter

Panini шегаџии: Ангеловски доби сликичка, Кулушевски залепен кај Македонија

Македонските граѓани масовно го раскупуваа албумот на Panini, па стигнаа и првите досетки.
Read more

Кулушевски побара Ибра да игра на ЕУРО за Шведска

Младиот шведски репрезентативец упати апел до Златан Ибрахимовиќ да ја прекине репрезентативната пензија и да ѝ помогне на Шведска на претстојното Европско првенство.
Read more

Ибра застана во одбрана на Кулушевски

Незадоволен што е резерва, Швеѓанецот со македонско потекло се побуни против селекторот, а поддршка доби и од Златан Ибрахимовиќ.
Read more

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Швеѓанецот решил да ја прифати понудата од Јувентус и да го одбие Интер само поради начинот на игра по кој се разликуваат двата гиганта.
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more