Џејмс Камерон

play_arrow

Трејлер за 4K ремастерираниот The Abyss на Џејмс Камерон

На 6 декември во кино-салите низ САД ќе биде прикажана 4К ремастерираната верзија на филмот „The Abyss“ од 1989 година на легендарниот режисер Џејм Камерон.
Read more
play_arrow

Џејмс Камерон: Веднаш знаев дека Titan имплодирал, спасувачката мисија беше шарада

Режисерот на филмот „Titanic“ и експерт за подводни работи, Џејмс Камерон, рече дека ја предвидел имплозијата на Титан неколку дена пред да бидат пронајдени остатоците од исчезнатата подморница, нарекувајќи ја потрагата „продолжена кошмарн
Read more
play_arrow

Новиот Avatar мора да стане еден од најгледаните филмови само за да излезе на нула

Режисерот Џејмс Камерон се надева дека едвај чекате да го видите продолжението на „Avatar“ - ќе му треба секој денар.
Read more
реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more