Ден на албанската азбука

Свечена академија по повод Денот на албанската азбука

По повод 114-годишнината од Конгресот на Битола, првиот потпретседател на Владата, Артан Груби денес организира свечена Академија.
Read more

Груби: Заедничко ни е патешествието кон слободата, правдата, еднаквоста, но и интеграцијата

Скопје, 22 ноември 2020 (МИА) – Судбините на нашите народи во нашата земја се меѓусебно поврзани. Заедничко ни е патешествието кон слободата, правдата, еднаквоста, но и интеграцијата.
Read more
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more