Џеноа

play_arrow

Шевченко ќе го тренира Пандев, дебитира против Мурињо

Поранешниот селектор на Украина е дефинитивниот избор од страна на новите сопственици на Џеноа и во текот на нареднава недела ќе биде официјализиран неговиот ангажман.
Read more

Гатузо ќе го тренира Пандев?

Клубот на македонската фудбалска легенда размислува да направи промена на тренерското столче, а на повидок е Џенаро Гатузо да седне на истото.
Read more
play_arrow

Постигна гол трчајќи со шише вода во раката

Соиграч на Горан Пандев направи дар-мар во противничката одбрана и постигна гол, а сето тоа држејќи шише вода во левата рака.
Read more

Американци го купија најстариот италијански фудбалски клуб

Најстариот италијански фудбалски клуб Џеноа, во чии редови настапува македонската фудбалска легенда Горан Пандев, премина во рацете на американскиот инвестициски фонд „777 Partners“ за сума 150 милиони евра.
Read more

Балардини за пензијата на Пандев: Ќе го премислам, има уште фудбал во него

Старо-новиот стратег на Џеноа не се согласува со најавата на Горан Пандев за пензионирање по ЕУРО 2020.
Read more

Додека Пандев и соиграчите се мачеа, резервите си играа на смартфоните

Многу гнев и критики предизвикаа снимките од резервните фудбалери на Џеноа како си играат со своите смартфони додека нивните соиграчи се мачеа на натпреварот со Парма.
Read more

Пандев повторно добива нов тренер?

Лошите резултати на Џеноа се чини повторно ќе донесат промена за Горан Пандев кога станува збор за тренерското столче.
Read more

Нови тројца позитивни во Џеноа, кај Наполи двајца

Двајца играчи и тренер се новите позитивни на во таборот ан Џеноа, а за среќа меѓу нив не е нашиот Пандев. Кај Наполи позитивни се еден играч и еден тренер, Елмас е негативен.
Read more

Пандев нема да игра викендов, одложен натпреварот со Торино

Поради наездата на позитивни во таборот на Џеноа, Лега Калчо го одложи саботниот дуел од 3. коло на Серија А против Торино.
Read more

Пандев негативен и на вториот тест

Добри вести ни доаѓаат од Италија. И вториот тест за коронавирусот покажа дека македонскиот капитен не е заразен со коронавирусот.
Read more

Пола Џеноа позитивна, Пандев засега негативен, Елмас чека резултати

Лоши вести пристигнуваат од Чизмата за македонската фудбалска репрезентација. Соиграчи на Горан Пандев се позитивни, а токму тие играа во неделата против Наполи на Елиф Елмас, па сега и тој мора да се тестира.
Read more

Голманот на Пандев позитивен на корона

Матија Перин, единицата на Џеноа и соиграч на нашиот Горан Пандев, е позитивен на COVID-19.
Read more
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more