Дерби дела Мадонина

Кесие откри што рекол Ибра по поразот од Интер

Играчот на Милан проговори за тоа што кажал Швеѓанецот после дебаклот во миланското дерби.
Read more

Конте: Голема победа, горд сум на Ериксен и Перишиќ

Стратегот на Интер ја слави дерби победата, но предупредува: „Сега вниманието е кон Џеноа и Парма, тоа се 180 минути кои ќе покажат до каде сме“.
Read more

Пиоли: Потфрливме против Специја, не против Интер

Стратегот на Милан не е многу потресен од убедливо загубеното дерби и смета дека претходниот натпревар бил далеку полош на неговиот тим.
Read more

Официјални состави: Милан - Интер

Read more

Конте: Мора да победиме затоа што е дерби и заради табелата

Денеска се игра дербито на Милано кое всушност е и битка за титулата бидејќи Интер и Милан се бркаат за првото место.
Read more

Пиоли: Златан се извинуваше во соблекувалната

Златан Ибрахимовиќ ги остави своите соиграчи на цедило синоќа откако по втор пат пожолте и мораше предвреме да замине во соблекувалната.
Read more
play_arrow
filter

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Вчера бевме сведоци на едно од најнеобичните милански дербија, на соочувањето меѓу Интер и Милан во четвртфиналето од Копа Италија.
Read more

Ибра со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Напаѓачот на Милан Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на натпреварот од 4. коло во Серија А со градскиот ривал Интер.
Read more
play_arrow

Кјелини: За скудетото во 2012 навивавме за Интер

Ѕидот во одбраната на Јуве призна дека за да ја освојат титулата во сезоната 2011/12 навивале и за Интер, од кого им требаше услуга.
Read more
Гатузо го победи Интер во италијанскиот куп

Гатузо го победи Интер во италијанскиот куп

Беше пред отказ, но со триумфот среде Милано стратегот повторно купи време.
Read more
Милано е црно-син, лудиот Интер со пресврт го победи Милан

Милано е црно-син, лудиот Интер со пресврт го победи Милан

Неверојатно второ полувреме Интер во кое со четири голови ја анулираа предноста од 0:2 на Милан остварена во првите 45 минути.
Read more
Виери: Да не беше Донарума, Интер ќе победеше 6:0

Виери: Да не беше Донарума, Интер ќе победеше 6:0

За легендарниот голгетер Кристијан Виери на миланското дерби се покажал само еден тим, а само благодарение на голманот Џанлуиџи Донарума Милан не доживеал понижување.
Read more
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Read more