Дерби Мадрилењо

play_arrow

Реал вината за дерби поразот ја најде во судиите

По 3:1 поразот во мадридското дерби, од Реал Мадрид се пожалија на три судиски „грешки“ во текот на натпреварот, иако тренерот Карло Анчелоти изјави дека тој е одговорен.
Read more
play_arrow

Анчелоти самокритичен: Поразот од Атлетико е само моја вина

Фудбалерите на Реал Мадрид го претрпеа првиот пораз сезонава и тоа на доста болен начин, губејќи од лутиот градски ривал Атлетико со 3:1, а целата вина по овој неуспех ја презеде тренерот Карло Анчелоти.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more