десерт

Комбинација од топли и ладни состојки: Печени праски со сладолед - вистински летен десерт

Печените праски со сладолед се едноставен десерт, а особено се истакнуваат затоа што се комбинација од топли и ладни состојки, кои во исто време нудат освежителен и кремаст вкус.
Read more

Освежувачка летна крем торта

Кремастата торта со сирење и бело чоколадо не е премногу тешка и е одлична за топлите денови, а сигурни сме дека ќе им се допадне на сите во семејството.
Read more

Ладен и освежителен десерт: Домашен пудинг од банани

Пудингот од банани е идеален рецепт за летните денови кога не сакате да минувате многу време во кујната правејќи некои вкусни десерти, бидејќи за неговата подготовка потребни се само 15 минути.
Read more

Едноставен зебра колач - состојките се мерат со чаша

Зебра колачот е мек бисквит кој го добил името поради тоа што е комбинација од два различни бисквити. Лесно се прави, а подготовката уште повеќе ќе ви ја олесни тоа што повеќето состојки ги мерите во чаша од 200 милилитри.
Read more
play_arrow

Хит за ова лето: Слатко-кисел крем десерт со лимони

Овој рецепт со лимон, кој завладеа на социјалните мрежи, може да ве натера да се заљубите во неговиот кисел вкус.
Read more

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Шненокле е десерт од австриско потекло кој одамна е присутен на Балканот. Многу е едноставен, а се прави од лесно достапни состојки што секојдневно ги консумираме.
Read more
play_arrow

Колач со лимон готов за 20 минути го полуде интернетот

Ако имате малку лимони и буквално 5 минути време, пробајте го овој неодолив рецепт кој се прави за час, а на интернет постои општа лудост за него.
Read more
play_arrow

Торта без јајца: Евтин и вкусен десерт кој секој пат успева

Кога ќе ви снема јајца во фрижидерот, а сакате да јадете нешто благо, оваа торта е вистинскиот избор бидејќи сигурно ги имате сите состојки дома.
Read more
play_arrow

Едноставен рецепт за босанска алва

Традиционално воочи муслиманскиот празник рамазан верниците на Балканот подготвуваат десерти, а доста популарна е босанската алва, која, се разбира, може да ја јадат сите, без разлика на верата.
Read more
play_arrow

Десерт кој враќа во детството: Божикни линцер колачи

Целиот дом ќе мириса празнично, а колку подолго стојат, толку се поубави.
Read more

Здрави благи постојат: Вкусен десерт за половина час

Кога ќе се спомне здрав десерт луѓето веднаш помислуваат на нешто што не е ни блиску до нормалните благи. Меѓутоа, здравите благи и тоа како можат да бидат вкусни, а доказ за тоа е овој вкусен рецепт.
Read more
play_arrow

Мек ролат со пишкоти и чоколаден фил

Направете ролат со пишкоти и чоколаден фил и израдувајте го вашето семејство.
Read more
реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more