Deutsche Bank

Deutsche Bank ќе укине 3.500 работни места по падот на профитот во 2023 година

Најголемата германска банка, Deutsche Bank, во четвртокот ги објави плановите за укинување на 3.500 работни места како дел од големата акција за намалување на трошоците по падот на нето профитот во 2023 година.
Read more

Deutsche Bank во неволја, ризикот од банкрот нагло скокна, инвеститорите во паника

Цената на акциите на Deutsche Bank, најголемата германска банка, падна за повеќе од 11 отсто во петокот, по растот на кредитните „свопови“ во четвртокот навечер.
Read more

Претрес во седиштето на Deutsche Bank во Франкфурт

Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more