диета

Липосукциска диета: Тренд или магичен трик за слабеење?

Липосукциската исхрана е феномен кој ја привлече љубопитноста на многумина кои бараат ефикасен начин за слабеење и обликување на телото.
Read more

Како да слабеете со јадење јајца за појадок?

Д-р Мајкл Мозли е креатор на неколку познати диети, меѓу кои и Fast 800 Keto, која од ден на ден стекнува сè поголема популарност.
Read more

Диета со лимон: За две недели и до 8 килограми помалку

Ако мислите дека лимонот е добар само во борбата против настинката, тогаш се лажете. Лимонот е исто така одличен начин за слабеење.
Read more

Една промена во планот за слабеење може да го забрза губењето килограми

Намалувањето на внесот на храна може да биде корисно за губењето на тежината, но за да добиете уште повеќе придобивки, истражувачите сугерираат дека можете да примените дополнителни чекори.
Read more

Диета со цвекло - ослабете пет килограми за само една недела

Различни диети или строги режими на исхрана ви нудат намалување на телесната тежина, но многу од нив се базираат на храна што не е достапна за секого.
Read more
реклама

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Read more

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more