Дилета Леота

filter

Како изгледаше раскошната моминска вечер на Дилета Леота?

Спортската новинарка Дилета Леота наскоро се мажи за Лорис Кариус, а на Instagram покажа фотографии од моминската вечер.
Read more
play_arrow

Легендарниот Гути ѝ се отвори на Дилета Леота

Легендарниот играч од средниот ред на Реал Мадрид, Гути Ернандес, зборуваше за кралскиот клуб во емисијата Linea Diletta што ја води италијанската новинарка Дилета Леота.
Read more
filter

Нема одмор за најубавата спортска новинарка во светот

За Дилета Леота нема одмор - ниту во недела.
Read more

Дилета Леота се пофали со изгледот на Санремо

Дилета Леота е една од гостинките на овогодинешното издание на музичкиот фестивал „Санремо“, а за вечерата за добредојде избра прилично впечатлив фустан.
Read more
filter

​ Дилета Леота покажа свршенички прстен: Реков да!

Една од најпознатите спортски новинарки во светот, Дилета Леота, откри дека се верила додека била бремена, а во објавата наведе зошто заедно со Лорис Кариус ја криеле среќната вест.
Read more
play_arrow

Најубавата спортска новинарка покажа како се жонглира со топка на штикли

Дилета Леота ја сметаат за најубавата спортска новинарка во светот.
Read more

Дилета ги налути фановите: Типична спонзоруша

Спортската новинарка Дилета Леота неодамна ја сподели веста дека таа и нејзиниот партнер, голманот Лорис Кариус го очекуваат своето пр
Read more
play_arrow

Дилета Леота е бремена: Наскоро ќе бидеме тројца

Дилета Леота, една од најубавите спортски новинарки во Италија, преку својот Instagram профил ја сподели најубавата можна вест.
Read more
filter

Дилета Леота во секси издание за Божик

Read more
play_arrow
filter

Дилета Леота „дебитираше“ во Англија, навивачите ѝ скандираа

Една од најпознатите и најубавите спортски новинарки во светот – Италијанката Дилета Леота - привлече големо внимание на стадионот на Ливерпул „Енфилд“, а особено беше интересно како гостинските навивачи на Напол
Read more

Не го бива за голман, ама ја освои Дилета Леота

Лорис Кариус е новиот дечко на атрактивната италијанска спортска новинарка Дилета Леота.
Read more

Дилета Леота падна среде емисија, видеото стана хит

Италијанската водителка Дилета Леота доживеа мала несреќа додека гостуваше во емисијата „Scherzi a parte“.
Read more
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more