Димитар Апасиев

play_arrow

Апасиев: Во референдумското прашање одиме на варијанта со наратив „против“

„Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци“ - со ова мислиме дека практично е невозможно формално-правно да се одбие иницијативата, рече претседателот на Левица, Димитар Апасиев, соопштувајќи как
Read more
play_arrow

Апасиев: Ништо не е готово! Имаме План Б

Read more
play_arrow

Апасиев упадна во говорот на Фон дер Лајен

Лидерот на Левица за време на говорот на претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен прво свиреше со свирче, а потоа дојде до говорницата и пред неа постави плакат со испишано „Македонија вели НЕ!“.
Read more
play_arrow

Апасиев: Има многу алтернативи за ЕУ, само затворен ум не ги гледа

По повод протестите за отфрлање на францускиот предлог, лидерот на Левица изјави дека Македонија има многи други алтернативи каде што може да се влезе наместо во Европската Унија.
Read more

Апасиев: Тие со качулките беа испратени провокатори од АНБ

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, ги коментираше синоќешните протести на кои МВР пријави 47 повредени полицајци. Тој тврди дека ниту еден од членовите на неговата партија не носел качулка.
Read more
play_arrow

Пендаровски го нарече Апасиев „психопат“, пратеникот веднаш се огласи на Фејсбук

Read more

Апасиев упати поддршка за Асанж од Собрание

Пратеникот Димитар Апасиев на денешната седница во Собранието се појави носејќи маичка со ликот на Џулијан Асанж и изрази поддршка против неговата екстрадиција во САД.
Read more

Апасиев: Со репетиран калаш на слепоочница се пишуваат најубавите пратенички статуси

Read more

Гаши: Апасиев го повлече потписот од иницијативата за недоверба на Владата

Претседателот на Алтернатива Африм Гаши вечерва на прес- конференција информира дека нивните четворица пратеници утре ќе гласаат за недоверба на Владата, откако лидерот и пратеник на Левица Димитар Апасиев се повлекол од листата на потписн
Read more

Реџепи-Зејд: Апасиев се обидува да го камуфлира антиалбанизмот како анти-ДУИ

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи-Зејд синоќа изјави дека доколку Алтернатива одлучи да ја урне Владата заедно со Левица, тој ќе ја напушти партијата.
Read more
play_arrow

Апасиев го цитира Кастро, Мицкоски збунет: Ќе има соработка или не?

Откако од ВМРО-ДПМНЕ најавија дека очекуваат поддршка од Левица за победа и во вториот круг над владејачката СДСМ, лидерот на Левица преку Facebook најави дека тешко ќе дојде до такво нешто.
Read more
play_arrow

Апасиев: Римјаните имале избори секоја година, за да не се работи само пред избори

Read more
реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more