Дмитриј Медведев

Медведев повторно се закани со нуклеарно оружје: Не ни треба дозвола за тоа

Заменикот шеф на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, изјави дека Русија ќе направи се за да спречи појава на нуклеарно оружје кај своите непријателски соседи, како што е на пример Украина.
Read more

Медведев: Русија го избра својот пат. Нема враќање назад

Read more

Медведев: Анексијата на украинските територии е неповратна

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев изјави дека референдумите за анексија планирани за украинската територија под контрола на Русија трајно ќе ја променат политичката карта на регионот.
Read more

Медведев: Украина може да исчезне од светската мапа

Read more

Медведев: Секој упад на Крим ќе се смета за објава на војна против Русија

Read more

Медведев: Бескорисна е посетата на Макрон, Шолц и Драги на Киев

Read more

Медведев: А кој вели дека за две години Украина воопшто ќе постои на мапата на светот?

Заменик претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев изрази сомневање дека Киев во наредниот период ќе може да ги исполнува своите договорни обврски и го доведе во прашање самото постоење на украинската држава во иднина.<
Read more

Медведев: Санкциите кон Русија ќе доведат до низа кризи и судири во светот

Заменик претседателот на Советот за безбедност на Руската Федерација, Дмитриј Медведев, во текст насловен „Петок 13.
Read more

Медведев им се закани на САД: Ќе се распаднете пред нас

Поранешниот руски претседател и еден од најблиските сојузници на Путин, Дмитриј Медведев, ги обвини Соединетите Американски Држави дека водат војна против Русија преку Украина, откако Претставничкиот дом на САД о
Read more

Медведев: Европа нема да издржи ни една недела без рускиот гас

Еден од најблиските сојузници на Путин, поранешниот руски претседател и актуелен заменик-претседател на Советот за безбедност на Руската Федерација, Дмитриј Медведев, изјави дека Европа нема да издржи повеќе од една недела доколку воведе е
Read more

Медведев: Ќе изградиме отворена Евроазија - од Лисабон до Владивосток

Еден од најблиските сојузници на Владимир Путин, поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев, на Telegram објави која е крајната цел на Москва.
Read more

Медведев: Русите кои во моментов ја критикуваат владата се предавници

Поранешниот руски претседател и заменик-претседател на Советот за безбедност на ОН, Дмитриј Медведев, вчера изјави дека западните санкции ќе го консолидираат руското општество и нема да предизвикаат незадоволство
Read more
реклама

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more