Џо Бајден

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

САД денеска ги бомбардираа позициите на проиранската милиција во североисточна Сирија, при што загинаа 17 лица во првата воена операција на администрацијата на Џо Бајден како одговор на неодамнешните напади врз за
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more