Џо Бајден

play_arrow

Нов гаф на Бајден: Го заборави името на премиерот на Австралија

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не е изненаден од „скандалозното“ интервју на американскиот лидер Џо Бајден.
Read more

Северна Кореја: Бајден направи голема грешка

Официјален Пјонгјанг денеска ги предупреди САД дека ќе се „соочат со тешка ситуација“ бидејќи американскиот претседател Џо Бајден „направил голема грешка“ кога во текот на неодамнешниот одржан говор ја нарекол Северна Кореја безбедносна за
Read more

Бајден веднаш ќе потпише 17 извршни наредби со кои ќе се укинат уредби на Трамп

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, планира враќање на САД во Парискиот климатски договор и во Светската здравствена организација, изјавија соработници на новоизбраниот американски претседател.
Read more

Бајден до Заев: Очекувам интензивна соработка на прашања од интерес на двете земји и двата народа

Премиерот Зоран Заев прими писмо од новоизбраниот претседател на Соединетите Американски Држави Џозеф Бајден во кое се заблагодарува за честитките на премиерот Заев по повод изборот на Бајден за претседател на САД, информира владината прес
Read more

Бајден ќе се вакцинира во јавност против коронавирусот

Избраниот претседател на САД, Џо Бајден, најверојатно ќе се вакцинира против коронавирусот во текот на следната недела, соопштија од тимот на Бајден.
Read more

Бајден: Многу луѓе може да умрат од корона ако Трамп одбива да ја предаде власта

Избраниот претседател на САД, Џо Бајден предупреди дека уште поголем број Американци би можеле да починат ако администрацијата на Доналд Трамп продолжи да го блокира трансферот на власта, особено кога станува збор за планот за вакцинација.
Read more
play_arrow

Трамп објавува докази за изборна измама

Американскиот претседател Доналд Трамп го победи новоизбраниот претседател Џо Бајден на Алјаска, пренесува Reuters.
Read more

Скоро 80 ​​проценти од Американците веруваат дека Бајден победил

Скоро 80 ​​проценти од Американците, многу од нив републиканци, го признаваат Џо Бајден за нов претседател откако медиумите го прогласија за победник заснован на водството во клучните држави на изборите на 3 ноември, покажа истражувањето н
Read more

Колку пари има Џо Бајден?

Можеби за некои Џо Бајден е обичен човек од средната класа, но новоизбраниот претседател на Соединетите Американски Држави е всушност милионер.
Read more
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more