домаќинство

Како сами да го решите дефектот на одводот и да заштедите пари?

Дефектите во одводот може да бидат вистинска катастрофа во домот. Најлошо од сѐ е што нема да можете да ги користите мијалникот, кадата и тоалетот извесно време, додека не се санира дефектот.
Read more
play_arrow

Едноставен совет ќе спречи оставање траги од шминка на вашата облека

Трик споделен на TikTok открива како да спречите оставање траги од шминка на вашата облека, а сѐ што ви треба е шише лак за коса.
Read more

Исчистете ги фугите со две домашни состојки

Чистењето на фугите на плочките е многу тешко и одзема многу време, многумина би рекле дека е и доста незгодна работа.
Read more

Што да направите за да ја подобрите старата правосмукалка

Без правосмукалка тешко можеме да си го замислиме животот. Незаменливо е кога треба да исчистиме стан или куќа. Но, со долготрајна употреба се случува правосмукалката да работи сѐ послабо и послабо.
Read more

Две најчести грешки што ги правиме кога го чистиме фрижидерот

Чистењето на фрижидерот е доста тежок потфат кој често го одложуваме до последен момент.
Read more

Со таблета за машиња за садови до чист тоалет

Таблетите наменети за машини за миење садови се исклучително разновидни средства за чистење кои ќе ви бидат корисни дури и ако го немате овој уред.
Read more

Евтин трик: Што да ставите во правосмукалката за домот секогаш убаво да мириса

Секогаш треба да се трудите вашиот дом да мириса свежо и убаво. Сигурно ќе ви биде попријатно кога во просторијата во која често престојувате има пријатен воздух.
Read more

Трик за лесно отстранување на тврдокорните жолти дамки од перниците

Перниците со жолти дамки се чест проблем и понекогаш е многу тешко да се ослободите од нив. Изгледаат многу валкани и не е многу пријатно да се спие на таква перница.
Read more

Со две состојки до чиста даска за сечкање

Доколку не се чисти редовно, на дрвената даска за сечкање останува храна, која подоцна тешко се отстранува и која станува одлична основа за развој на разни бактерии.
Read more
play_arrow

Четири едноставни совети за чиста и миризлива бања

Ова се четири едноставни совети за оние кои немаат голем ентузијазам за напорните домашни работи. Ќе ви требаат само неколку секунди, а вашата бањата подолго ќе биде чиста и миризлива.
Read more

Навики за чистење кои прават повеќе штета отколку корист

Кога го чистите домот, треба да внимавате на одредени навики бидејќи тие предизвикуваат повеќе штета отколку корист.
Read more

Со пиво до оживување на избледените бои на облеката

Дали некогаш сте се обиделе да додадете обично пиво додека перете алишта? Се покажа како одличен начин да заживеат боите на алиштата. Погледнете што треба да се направи.
Read more
реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more