домашни миленици

Што да направите за да му биде полесно на кучето кога ќе остане само дома?

Кучињата се исклучително социјални суштества, тие обожаваат да се во друштво на луѓе и не сакаат да бидат сами.
Read more

Собни растенија што може да бидат многу опасни за домашните миленици

За некои домашни миленици, особено мачки и кучиња, одредени собни растенија можат да предизвикаат здравствени проблеми.
Read more
play_arrow

Како децата реагираат кога првпат ќе добијат милениче?

Животните се прекрасни битија кои ни даваат безусловна љубов и верност.
Read more

Кога кучето мавта со опашката не значи дека е среќно што ве гледа

Малку работи се поубави од моментот кога ќе се вратите дома и кучето ќе ве пречека мавтајќи со опашката, но експертите за однесувањето на животните сакаат да знаете дека мавтањето со опашката не значи секогаш дека
Read more

Кое е совршеното милениче за вашиот хороскопски знак?

Домашните миленици го збогатуваат нашиот живот на многу начини. Кога се грижите за друго суштество и му пружате љубов, вие правите нешто добро за себе.
Read more
play_arrow

10 раси на кучиња што се најлесни за дресирање

Ако размислувате да земете куче како домашен миленик, треба внимателно да процените која раса на куче најдобро одговара на вашиот темперамент, семејна ситуација, место на живеење и слободно време за активности.
Read more

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Цената на кученце со педигре двојно се зголеми за време на пандемијата со новиот коронавирус.
Read more
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more