Џон Вол

play_arrow

Џон Вол среде подкаст откри: Си ставив пиштол на глава, сакав да се самоубијам

Џон Вол призна дека дури двапати си ставал пиштол на глава и размислувал да си го одземе животот...
Read more

Беше ѕвезда, сега седи на клупа и заработува милиони

По сезоната во која не одигра ниту еден натпревар и заработи 44,3 милиони долари, Џон Вол ја активираше опцијата за игра во договорот со Хјустон Рокитс и следната сезона ќе заработи 47,3 милиони долари.<
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more