Доналд Трамп

Трамп: Ако не гласате, ќе победат социјалистите и комунистите

Актуелниот американски претседател Доналд Трамп ги повика жителите на Џорџија да гласаат за републиканските кандидати за сенатори, во спротивно ќе победат „социјалистите и комунистите“.
Read more

Трамп распали на Twitter: Ја криеја вакцината за да не победам

Претседателот на САД, Доналд Трамп вели дека веста за пронајдена ефикасна вакцина против коронавирус е објавена по завршување на изборите за да тој не победи.
Read more

Трамп призна дека има сметка во кинеска банка

Американскиот претседател Доналд Трамп призна дека има сметка во кинеска банка, објави Њујорк Тајмс.
Read more

Трамп одби да учествува во виртуелна дебата: Нема да си го трошам времето

Американскиот претседател, Доналд Трамп изјави дека нема да учествува во наредната дебата со неговиот противкандидат Џосеф Бајден.
Read more
play_arrow

Трамп: Тоа што сум заразен е божји благослов

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека тоа што е заразен со COVID-19 е „благослов од Бог“, бидејќи му пружил поука за можните лекови за болеста.
Read more
play_arrow

Трамп на Twitter: Се чувствувам одлично, едвај ја чекам дебатата

Американскиот претседател Доналд Трамп по враќање во Белата куќа, откако беше хоспитализиран поради COVID-19, на граѓаните јасно им порача да не се плашат од коронавирусот и да не дозволат вирусот да завладее со нивниот живот.
Read more

Зошто Трамп излезе толку брзо од болница?

Read more
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more