Џорџ Расел

play_arrow

Расел: Грешка од 1 сантиметар го расипа целиот викенд

Џорџ Расел вели дека е „најлошо чувство во светот“ да се судриш во последниот круг додека го држиш третото место на трка во која си имал добри шанси да победиш и искрено признава дека „нема поим“ што се случило.
Read more

Расел: Ред Бул ќе победи на сите трки сезонава

Возачот на Мерцедес, Џорџ Расел, верува дека тимот на Ред Бул ќе победи на секоја трка оваа сезона, врз основа на брзината и сигурноста што ја покажаа во условите на трката откако ден претходно го обезбедија првиот ред во квалификациите.
Read more

Расел: Сигурен сум дека Мерцедес може да се бори за титулата годинава

Џорџ Расел очекува Мерцедес да се бори за титулата во Формула 1 во 2023 година. Британецот рече дека на неговото мислење влијаела промената на односот на силите во сезоната 2022.
Read more

Расел победи на трката за Големата награда на Бразил

Трката од Формула 1 за Големата награда на Бразил заврши со двојна победа на Мерцедес. Првото место му припадна на Џорџ Расел, додека втор беше неговиот тимски колега Луис Хамилтон.
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more