дрон

play_arrow

Претставен најголемиот дрон во светот: Може да исфрла ракети

Ravn X е најголемиот дрон во светот, со импресивни можности.
Read more
play_arrow

Kawasaki K-Racer лета побрзо од хеликоптер

Автономниот дрон на Kawasaki, K-Racer лета побрзо од конвенционалните хеликоптери.
Read more
play_arrow

Кинеска демонстрација на моќ: Рој дронови против непријателот

Кина неодамна претстави нов систем, рој беспилотни летала кои носат експлозивни боеви глави, способни да уништат тенкови и други оклопни возила.
Read more
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more