Џулија Робертс

Трагичната љубовна приказна на Џулија Робертс и Метју Пери

Џулија Робертс им кажала на продуцентите на „Friends“ дека ќе гостува во серијата под услов да биде вклучена во приказната на Чендлер Бинг.
Read more
play_arrow

Зошто Џулија Робертс одби улога во филм кој освои 7 Оскари?

По успехот на филмот Pretty Woman, Џулија Робертс стана една од најбараните холивудски актерки во 90-тите и прв избор на многу продуценти кои работеа на романтични комедии.
Read more

Џулија Робертс откри зошто никогаш не се согласува на разголени сцени

Познатата актерка Џулија Робертс откри зошто одбива да снима голи сцени во филмови.
Read more
play_arrow

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

На Neflix пристигна психолошки трилер за кој многумина предвидуваа дека ќе биде успешен.
Read more
play_arrow

Џулија Робертс преку ДНК анализа го дозна своето вистинско презиме

Џулија Робертс беше шокирана кога откри дека не е „Робертс“ откако откри семеен скандал во архивите.
Read more

Џулија Робертс објави ретка фотографија од нејзините 18-годишни близнаци

Една од омилените холивудски актерки Џулија Робертс ги изненади обожавателите кога на Instagram објави фотографија од нејзините близнаци, со оглед на тоа што се труди приватниот живот да го чува подалеку од очите
Read more

Славната актерка направи 20-годишна пауза за да им се посвети на децата

Славната актерка Џулија Робертс е мајка на три деца и добро знае колку родителството умее да биде тешка работа. За да им се посвети на децата, таа направи 20-годишна пауза од глумата.
Read more
play_arrow

Џулија Робертс и Џорџ Клуни открија зошто никогаш не влегоа во врска

Read more
filter

Поглед во стогодишната вила на Џулија Робертс, вредна 8 милиони долари

Холивудската актерка Џулија Робертс купи петкатна стогодишна вила во викторијански стил во срцето на Сан Франциско, за која одвои 8.3 милиони долари.
Read more

Џорџ Клуни и Џулија Робертс во романтичната комедија „Ticket to Paradise“

Џорџ Клуни и Џулија Робертс ќе глумат во филмот „Ticket to Paradise“ – романтична комедија која ќе ја режира Oл Паркер за Universal Pictures и Working Title.
Read more
play_arrow
filter

Далеку од бајка: Оригиналниот „Pretty Woman“ завршува мрачно и тажно

Иако е снимен во далечната 1990 година, за многумина филмот „Pretty Woman“ уште е еден од омилените во жанрот романтични филмови и се смета за вистинска модерна бајка.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more