Двејн Џонсон

play_arrow

The Rock објави снимка од теретана и ги збуни сите: Не вежба нозе?

Американскиот актер Двејн Џонсон, популарно познат како The Rock, објави видео од напорен тренинг за да ги мотивира своите следбеници да се занимаваат со физичка активност, но многумина забележа иста чудна работа.
Read more

The Rock покажа како ги билда квадрицепсите

Двејн Џонсон знае дека не треба да се прескокнуваат тренинзи.
Read more
filter

Топ 10 најследени Instagram профили, првото место изненади многумина

Речиси и да нема личност која нема профил на социјалната мрежа Instagram, а по бројот на следбеници предничат јавните личности и познатите од сите сфери.
Read more
play_arrow

КАЈГАНА препорака: Зошто треба да го гледате Black Adam?

Black Adam, најновиот суперхеројски филм на Warner Bros.
Read more
filter

The Rock на црвениот тепих прошета со раскопчано свилено виолетово одело

Двејн Џонсон на премиерата на филмот „Black Adam“ во Лондон го привлече вниманието со впечатливо модно издание, а за оваа прилика одбра свилено виолетово одело.
Read more
play_arrow

Двејн Џонсон покажа како му изгледаат нозете по интензивен тренинг

Славниот актер Двејн Џонсон на Instagram сподели како му изгледаат нозете по напорен тренинг, а откри и што појадува пред вежбање.
Read more

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Двејн Џонсон, познат како The Rock, го припишува својот успех на неверојатната работна етика што ја научил од татко му.
Read more

Двејн Џонсон сака да биде новиот Џејмс Бонд, луѓето му се смеат

И додека сите дебатираат кој би требало да го наследи Даниел Крег во улогата на Џејмс Бонд, неодамна за таа задача се понуди актерот Двејн Џонсон.
Read more

Двејн Џонсон повеќе нема да користи вистинско оружје на сетовите

Познатиот холивудски актер Двејн Џонсон, попознат како Карпата, изјави дека по трагедијата на снимањето на филмот „Rust“ повеќе нема намера да користи вистинско оружје на снимањата, пишува CNN.
Read more

Двејн Џонсон закрепна од корона и продолжи со снимањето на „Red Notice“

Славниот актер Двејн Џонсон закрепна од коронавирусот и веднаш им се посвети на филмските обврски. Актерот веќе работи на новиот филм на Netflix, „Red Notice“.
Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Според најновата листа на Forbes за најплатени актери во светот, Двејн Џонсон втора година по ред се наоѓа на врвот, со заработка од 87,5 милиони долари.
Read more

Двејн Џонсон најскапо платен инфлуенсер на Instagram

 Актерот Двејн Џонсон – The Rock е најскапо платениот Instagram „инфлуенсер“, според податоците на британската компанија за маркетинг на социјалните мрежи – Hopper HQ.
Read more
реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more