Двејн Џонсон

play_arrow

Двејн Џонсон покажа како му изгледаат нозете по интензивен тренинг

Славниот актер Двејн Џонсон на Instagram сподели како му изгледаат нозете по напорен тренинг, а откри и што појадува пред вежбање.
Read more

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Двејн Џонсон, познат како The Rock, го припишува својот успех на неверојатната работна етика што ја научил од татко му.
Read more

Двејн Џонсон сака да биде новиот Џејмс Бонд, луѓето му се смеат

И додека сите дебатираат кој би требало да го наследи Даниел Крег во улогата на Џејмс Бонд, неодамна за таа задача се понуди актерот Двејн Џонсон.
Read more

Двејн Џонсон повеќе нема да користи вистинско оружје на сетовите

Познатиот холивудски актер Двејн Џонсон, попознат како Карпата, изјави дека по трагедијата на снимањето на филмот „Rust“ повеќе нема намера да користи вистинско оружје на снимањата, пишува CNN.
Read more

Двејн Џонсон закрепна од корона и продолжи со снимањето на „Red Notice“

Славниот актер Двејн Џонсон закрепна од коронавирусот и веднаш им се посвети на филмските обврски. Актерот веќе работи на новиот филм на Netflix, „Red Notice“.
Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Според најновата листа на Forbes за најплатени актери во светот, Двејн Џонсон втора година по ред се наоѓа на врвот, со заработка од 87,5 милиони долари.
Read more

Двејн Џонсон најскапо платен инфлуенсер на Instagram

 Актерот Двејн Џонсон – The Rock е најскапо платениот Instagram „инфлуенсер“, според податоците на британската компанија за маркетинг на социјалните мрежи – Hopper HQ.
Read more
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more