EA Sports

Игрицата EA FC ја губи лиценцата за Интер во следното издание

EA Sports, компанијата која стои зад популарната фудбалска симулација „EA FC“, порано позната како „FIFA“, ќе ја изгуби лиценцата за Интер за нејзиното издание за 2025 година.
Read more

EA Sports ги отстранува руските тимови од своите игрици

Поради санкциите воведени од ФИФА, УЕФА и ИИХФ компанијата одлучи и од виртуелниот свет да ги суспендира сите тимови кои доаѓат од Русија.
Read more

EA Sports пушти трејлер за новите FIFA 21 и Madden 21

За сите гејмери, поточно оние вљубеници во спортските игри, излезе официјалниот трејлер за двете игри во најава на EA Sports, најпопуларните за фудбал и за американски фудбал.
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more